Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY (28 – 31 maja)

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY (28 – 31 maja)

 

Niecałe dwa miesiące dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Szósta edycja zaskoczy nas nie tylko nową przestrzenią targową (Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia), ale także dodatkowymi atrakcjami; między innymi  specjalnym „literackim” pokazem fontanny multimedialnej na Pergoli.
Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży to jedna z najważniejszych w kraju imprez promujących literaturę nie tylko dla maluchów, ale także dla nastolatków. Targi odbędą się już po raz szósty i tradycyjnie potrwają  cztery dni od 28 do 31 maja. W tym roku DOBRE STRONY przenoszą się do nowego miejsca, nowoczesnego Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Targi zajmą przeszkloną jednopoziomową przestrzeń z widokiem na Wrocławską Pergolę, Ogród Japoński i Fontannę Multimedialną, która w trakcie wydarzenia zagra specjalnie dla uczestników. W związku z tym,  organizatorzy planują wydłużyć  otwarcie jednego z targowych dni do późnych godzin wieczornych. Nocne buszowanie pośród książkowych stoisk będzie wzbogacone dodatkowymi atrakcjami, które zostaną uwzględnione w programie imprezy.

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY przeniesiono w nowe miejsce, mając na uwadze  przede wszystkim komfort  zarówno czytelników, jak i wydawców.

– Zależy nam, aby organizowane przez nas imprezy miały wyjątkowy charakter i odbywały się w przyjaznych, wygodnych miejscach o niepowtarzalnym klimacie. W ostatnich latach spotykaliśmy się w odrestaurowanym budynku Dworca Wrocław Główny. W związku z tym, że co roku przybywa nam i wystawców i czytelników,  zmieniliśmy więc przestrzeń targową na większą i bardziej przestronną. Już w tym roku zapraszamy do Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia. Wierzymy, że to będzie dobre miejsce na spotkanie z książką, tym bardziej, że w otoczeniu znajdują się atrakcje wyjątkowo chętnie odwiedzane zarówno przez wrocławian, jak i turystów – mówi Anna Morawiecka, dyrektor Biura Wrocławskich Promocji Dobrych Książek organizującego Tragi.

Plany związane z nową przestrzenią obejmują również grudniowe Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

– Jeśli, tak jak przewidujemy, nowe miejsce będzie cieszyło się dużym powodzeniem wśród zwiedzających chętnie zostaniemy tutaj na dłużej i zorganizujemy kolejne wiosenne i zimowe edycje – dodaje Anna Morawiecka.
Szczegółowy program Dobrych Stron zostanie ogłoszony na początku maja. Już dziś wiadomo jednak, że na Targach pojawią się najlepsze wydawnictwa oferujące literaturę dla dzieci i młodzieży do lat 16. Można spodziewać się także stoisk z grami i nowoczesnymi pomocami naukowymi oraz oryginalnymi, kreatywny zabawkami polskich producentów. Tradycyjnie na spotkania z młodymi czytelnikami będą czekać autorzy i ilustratorzy literatury dziecięcej oraz młodzieżowej. W programie pojawią się także ulubione atrakcje najmłodszych tj. malowanie buziek, robienie figurek z balonów, pokazy wielkich baniek mydlanych, czy ogromne gry planszowe. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami i kolorowych Bajarzy, z którymi będzie można spędzić czas, poczytać książki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zaplanowano także szeroki wybór warsztatów kreatywnych. Pojawią się również atrakcje przygotowane specjalnie dla młodzieży m.in. warsztaty graficzne, czy warsztaty kreatywnego pisania z Martą Mizuro zorganizowane przez znany portal o pisaniu Maszynadopisania.pl. Odwiedzając DOBRE STRONY będziemy mieli okazję obejrzeć spektakle oraz wystawy towarzyszące targom. Na miejscu odbędzie się także konferencja poświęcona tworzeniu nowego kanonu lektur szkolnych. Powinna ona zainteresować wszystkich dorosłych zajmujących się edukacją.
Już po raz piąty zostanie wręczona prestiżowa nagroda DOBRE STRONY ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Nagroda w wysokości 30.000 złotych przyznawana jest corocznie za najlepszą książkę wydaną w języku polskim po raz pierwszy w roku poprzedzającym jej przyznanie. Trafia ona do Wydawcy, którego książka zostanie uznana przez jury za doskonałą pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym i edytorskim. Celem Konkursu jest promocja najbardziej wartościowych książek dla dzieci i młodzieży w wieku gimnazjalnym.

DOBRE STRONY pamiętają także o najmłodszych pisarskich talentach! W czasie targów już po raz czwarty zostanie rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej „A to moja bajka właśnie…” na napisanie najlepszej bajki lub baśni. Spośród prac uczniów wyłaniamy i nagradzamy młodych Bajkopisarzy, a ich literackie dzieła zostają wydane przez Organizatorów we wspólnej książce. W 2014 roku na konkurs „A to moja bajka właśnie…” nadesłano około 6000 prac. W tym roku zapowiada się ich jeszcze więcej.
Organizatorem 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY są:  Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz  Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

Więcej na http://www.wpdk.pl

DS_2015 (1)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s