Prezentacja projektu badawczo-dydaktycznego

 Podczas Konferencji Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego „Refleksja w uczeniu się i nauczaniu języków obcych” we Wrocławiu (9-11 września 2013 r.) dr Anna Czura, dr Katarzyna Wasylak i dr Agata Zarzycka przeprowadziły warsztat „Tubylcy popkultury: Kompetencje kulturowe w dobie nowych mediów”.

slajd 1

W konferencji, której celem była prezentacja wartościowych ustaleń naukowych oraz nowatorskich rozwiązań praktycznych dotyczących refleksji w procesie dydaktycznym, udział wzięły osoby zajmujące się szeroko pojmowaną problematyką języków nowożytnych, ze szczególnym uwzględnieniem dydaktyki językowej.

Uczestnicy warsztatu zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami w zakresie kultury uczestnictwa i nowych kompetencji medialnych oraz ich roli w pobudzaniu refleksji wśród uczniów jako odbiorców i twórców kultury.

slajd2

Następnie, w oparciu o cele projektu „Tubylcy popkultury” i planowanych w jego ramach warsztatów dla licealistów, omówiono pomysły na wykorzystanie różnych mediów i platform interaktywnych w celu zmotywowania uczniów do realizacji zadanych projektów oraz zwrócenia ich uwagi na poszczególne fazy tworzenia tekstów kultury.

slajd3

Dr Anna Czura, Dr Katarzyna Wasylak, Dr Agata Zarzycka

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s